Zapomněli jste heslo?

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

15.7.2020

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem České republiky v soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole, se bohužel díky koronaviru rozluštila po telefonu díky neúčasti družstva Prostějova v posledním utkání soutěže proti žižkovskému týmu. Avšak dle papírových předpokladů by se jednalo o téměř jasnou záležitost, protože domácímu týmu stačila výhra v jednom ze čtyř zápasů celého utkání. Na Žižkově tak ukončili dlouhé čekání na zisk mistrovského titulu v soutěži družstev. Po zisku tří po sobě jdoucích titulů mezi lety 1992 až 1994 v technických disciplínách na malém stole žižkovským dlouho titul proklouzával mezi prsty. Těsné prohry v klíčových utkáních a tedy mnoho druhých a třetích míst se povedlo zlomit až v této sezoně. Ale ani tentokrát se mistrovský titul nerodil lehce.

Úvod sezony byl totiž pro tým, v názvu s titulárním sponzorem firmou BC Vítkov, dost neradostný. Hned v prvním hracím víkendu získali pouhý jeden bod po prohře s Porubou a remíze z Havířovem.

Kritický moment v druhém hracím kole v utkání s Kladnem A ale žižkovský tým zvládl. Případná prohra a ztráta pěti bodů na vedoucí Kladno by již byla opravdu osudová. Výhra v poměru 8:0 zvrátila další průběh soutěže.

V něm již přišla pouze jediná ztráta. A to konkrétně v sedmém utkání sezony v Prostějově. Druhou polovinou sezony projel žižkovský tým bez ztráty bodu a se skóre 44:4 a po zásluze tak slaví zisk mistrovského titulu.

Druhé místo obsadilo družstvo Kladna A s dvou bodovou ztrátou na vítězné družstvo. Kladenští se postarali o nejlepší týmový výkon. V utkání s Havířovem zahráli domácí GPD 1,347.

A právě havířovské družstvo obsadilo konečné třetí místo. V posledním kole v přímém souboji o bronzovou medaili remizovali s Porubou 4:4. Domácí Poruba potřebovala Havířov porazit, aby smazala bodové manko. V rozhodujícím zápase ale Ivo Gazdoš porazil Radovana Hájka na 31 náběhů.

Za čtvrtou Porubou skončil s odstupem čtyř bodů tým z Jablonce.

Drama až do posledního kola přinesl boj o šestou příčku, která jako poslední zaručuje jistotu udržení v soutěži. Prostějov se rozhodl neodehrát poslední utkání na Žižkově proti Áčku. A tak žižkovské Béčko před posledním utkání s Kladnem A vědělo, že potřebují získat minimálně bod, aby se před Prostějov dostali. Úkol to byl proti Kladnu A složitý a nakonec neúspěšný. Domácí zvítězili v poměru 6:2. A to znamená, že se s jistotou Prostějov udrží v nejvyšší soutěži a Béčko Žižkova čeká baráž s druhým celkem 1. ligy SK Billiard Centrem Praha A. Ta je na programu v polovině září. O 6. a 7. pozici rozhodla jedna vyhraná partie ve prospěch Prostějova. V případě shodného skore by se na 6. pozici díky vyššímu GPD dostal Žižkov.

Poslední místo v soutěži obsadilo Béčko Kladna, který se tedy vůbec nedařilo. Vítězem 1. ligy se stalo družstvo AKK Brno, které si zajistilo přímý postup do nejvyšší soutěže.

Letošní ročník Extraligy okořenila účast zahraničních hráčů. V barvách Žižkova nastoupili Belgičan Eddy Leppens, Holanďan Dick Jaspers a Dán Dion Nelin. Za Kladno odehráli několik zápasů Němci Michael Puse a Markus Schönhoff. K vidění tak bylo od těchto hráčů několik skvostných výkonů a také velmi vyrovnané a někdy i vítězné bitvy našich hráčů s těmito jmény.

Obzvláště dramatické byly zápasy mezi Dickem Jaspersem a Radovanem Hájkem a mezi Dionem Nelinem a Radkem Novákem. Oba naši hráči dostali tyto světové esa pod velký tlak a zápasy se rozhodovaly až v samotném závěru.

Již zmíněný zápas mezi světovou jedničkou Jaspersem a Hájkem se dá označit za absolutní vrchol této sezony. Za přítomnosti kamer České televize přihlíželo v žižkovské herně více jak 60 diváků tomuto dramatickému zápasu. Radek se dokázal dostat do vedení 30:31. Jaspers ale ihned kontroval sérií sedmi bodů a zápas nakonec vyhrál 40:34 na 19 náběhů.

Jaspers v nedělním utkání proti Havířovu porazil Iva Gazdoše na 11 náběhů. Tento výkon překonal o necelý měsíc později Dion Nelin, který Vláďu Hambálka porazil 40:5 na 10 náběhů. Ve druhém náběhu zahrál sérii 18-ti bodů !

Jaspers byl co se týče celkového výkon z jednoho hracího víkendu nejlepší. V lednu odjížděl s výkonem 2,666 ! Nelin zahrál v únoru průměr 2,222. Leppens v listopadu 1,860.

Zpět ale rozhodně nezůstali ani naši hráči. Ve třetí víkendu zářil Ivo Gazdoš. Ivoš porazil Němce Schönhoffa na 19 a Ferahliho na 30 náběhů. Průměr 1,632 ! O tom samém hracím víkendu zahráli skvěle i Radek Novák (1,479 a zápas na 20 náběhů) a Pavel Škop (1,45). V šestém hracím víkendu zahrál Adam Bača průměr 1,379.

O výkon na 20 náběhů se postaral i Zdeněk Galíček. Ten doma porazil Iva Gazdoše v poměru 40:13. Druhou nejvyšší sérii po Nelinovi zahrál Radek Hájek. Na konci listopadu utekl Gazdošovi za stavu 17:18 sérií 15 !

Asi jednu z nejlepších sezon v ligové soutěži odehrál Ivo Gazdoš. 11 výher, 3 porážky a GP 1,218 ! Radek Novák odešel 4x poražen a zahrál GP 1,159. Přes průměr jedna se dostali i Martin Boháč, Jan Aleš, Adam Bača a Zdeněk Galíček. Němec Michael Puse zahrál průměr 1,193 a nejlepší partii 40 na 22. A jeho kolega Markus Schönhoff dosáhl průměru 1,123 a nejlepší partie 40 na 25.

Sezona to byla na naše poměry vskutku interesantní. Byly k vidění opravdu skvělé výkony a snad na tuto sezonu naváže ta následující.

Dojem akorát kazí koronavirová krize, která zapříčinila ne úplné dohrání sezony a také znemožnila našim prvním dvěma týmům reprezentovat na evropském šampionátu v Portu, který byl bohužel zrušen.

Konečná tabulka soutěže

Průměrový žebříček

Další Hlavní zprávy

Tréninkový kemp mládeže

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

Španělská škola #2

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Konala se valná hromada ČMBS

Konala se valná hromada ČMBS

Valná hromada ČMBS se konala 21.6. na tradičním místě na Strahově. Podklady najdete zde a zápis zde. Z našich snookerových luhů a hájů vzešel podnět k efektivnější správě peněz a využití bankovních služeb pokud možno zadarmo. Posléze se kvůli nedosatku delegátů nekonala VH sekce snooker a náhradní VH byla oznámena na prosinec. Kromě delegátů 4 klubů (Arenia, BilliardCentrum, Snooker Třebíč a Delta) byl přítomen prezident sekce Tomáš Kejla a dva hosté - Zaid Al-Tamimi a Jindřich Prchal a proto jsme využili příležitosti a udělali si pracovní schůzku, kde se probírala témata níže.
I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

napsal: Tomáš Kejla

V Napajedlích se konalo první Mistrovství Moravy ve snookeru. Úvodní turnaj série Mistrovství ČMBS opanoval Jean Marie Hustin. Ve finále porazil Jiřího Stehlíka 4-2. Ze třetího místa se radoval Michal Číž.

O prvním červnovém víkendu se do Napajedel sjeli hráči ze všech koutů Moravy, aby se poprvé v historii utkali o titul Mistra Moravy ve snookeru. Mezi hlavní favority patřili Jean Marie Hustin a Jiří Stehlík, oba z pořádajícího klubu Royal Snooker Club, a Martin Cupal a Michal Brzica z klubu SC Studénka. Všichni čtyři jsou zároveň českými reprezentanty. 

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

napsal: Luděk Ondračka V Třebíči se opět konal jeden z nejnáročnějších turnajů v ČR. Dvacet hráčů se rozdělilo do pěti skupin. Ve třech zápasech se utkali o možnost postoupit do vyřazovací části A, poražení do pavouka B. Největším překvapením bylo vítězství Mirka Svobody nad Ondrou Kubálkem a tím i Mirkovo vítězství ve skupině. Zajímavé bylo, že velké problémy měl Mirek paradoxně s nejmladším účastníkem turnaje Vaškem Mandlem rovněž z Třebíče. Přečtěte si níže, co dál o turnaji píše organizátor Luděk Ondračka z DON Třebíč.
BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Starší
Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.   |   Více informací   |   
Více informací   |