Zapomněli jste heslo?

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

Nakonec se dospělo k šalamounskému řešení, kdy se v I. lize etablovaly dvě divize po devíti týmech, kdy se odehrála v každé divizi skupina každá s každým a poté první čtyři týmy v každé divizi postoupilo do finále, kde se hrálo o baráž, a také o pohár za 1. místo. Zbytek týmů hrál o umístění do dalšího roku, uvidíme, kolik týmů se přihlásí a jak se bude hrát, soutěžní řád pro rok 2021 na to již bude pamatovat.

Finále, které se hrálo v Harlequinu Praha, mělo několik favoritů, zejména Billiard Stars Dolce a Metropol České Budějovice A, kde se sešli silní hráči.

Hned v prvním kole došlo k velkému překvapení, kdy hráči Billiard Stars Dolce nezískali ani bod, překvapil Metropol České Budějovice B, který takto postupuje dál pavoukem.

Tým Billiard Stars Dolce prohrál i utkání v B straně (Balabuška Praha C) a šel tak na dva řezy.

Naproti tomu druhý favorit, tým Metropol České Budějovice A, prošel až do semifinále, ale ne bez problémů. David Mrázek neměl svá tága a bylo to hodně znát, svůj první zápas prohrál s Baranovou 6:4!, Trhlík vyhrál nejtěsnějším rozdílem nad Vašatou 5:4, a o výhře se rozhodovalo v dalším těsném zápase mezi Tomášem Vančurou a Katkou Kotolanovou, opět 5:4.

Metropol České Budějovice B opět zabodoval v druhém kole výhrou nad Bar Bar Berounem A 2:1. Výhru na straně Bar Baru si připsal pouze Ota Zeman 5:4.

Bar Bar však poráží v B straně 1. Billiardový klub Děčín a vrací do semifinále proti Metropolu České Budějovice A. Zeman poráží Vančuru a Seizis Trhlíka shodně 5:3, třetí zápas se nedohrává – je rozhodnuto! Bar Bar Beroun A poráží jednoho z favoritů 2:0.

V druhém semifinále si to rozdaly týmy Metropolu České Budějovice B (zřejmě slušný oddíl :D) a Balabušky Praha C, po vedení 2:0 pro Metropol se nedohrává a jde se do finále.

Finále Bar Bar Beroun A versus Metropol České Budějovice B, týmy si daly repete z druhého kola pavouka.

Zeman v osmičce vysoko přehrává Reitingera 5:1, Kotršal v desítce Pazderku 5:4, pouze Pilný vyhrává 6:4 nad Seizisem, a poměrně nečekaným vítězem se stává tým Bar Bar Beroun A.

Na výsledky se můžete podívat na našem výsledkovém servisu, na podrobné na Google disk.

První čtyři týmy si zahrají baráž o extraligu 6. prosince 2020.

Skupina A, o baráž

Pořadí Jméno Body
1. Bar Bar Beroun A 10000
2. Metropol České Budějovice B 8000
3. Balabuška Praha C 6400
4. Metropol České Budějovice A 6400
5. 1. BC Děčín A 5120
6. Delta Billiard Brno C 5120
7. Billiard Stars Dolce 4096
8. Delta Billiard Brno B 4096

 

Skupina B, o umístění

Pořadí Jméno Body
1. BC Ekvita Kladno 1007
2. 1. BC Děčín B 805
3. Delta Billiard Brno D 644
4. Balabuška Praha B 644
5. BC Harlequin Praha C 515
6. MPC Pardubice senioři 515
7. Bar Bar Beroun B 412
8. MPC Pardubice junioři 412
9. 1. BC Děčín C 330

Další Hlavní zprávy

Tréninkový kemp mládeže

Tréninkový kemp mládeže

3.8.2020

V doposud nejvyšším počtu 16-ti hráčů se o uplynulém víkendu uskutečnil mládežnický tréninkový kemp v klubu v Chlumci nad Cidlinou. Dokonale se tak povedlo navázat na předešlé dva kempy, které se uskutečnily v únoru v Jablonci nad Nisou a loňský červen taktéž v Chlumci nad Cidlinou. 

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

Čtvrtý tréninkový kemp s Eddym je minulostí

30.7.2020

Nejspíše jeden z nejdelších tréninkových kempů v historii ČMBS je minulostí. Již počtvrté v posledních pěti letech se povedlo uspořádat tréninkový kemp s belgickým profesionálním hráčem Eddy Leppensem. Tentokrát Eddy odtrénoval s našimi jednadvaceti seniorskými a sedmi juniorskými hráči celkem 54 hodin a to ve čtyřech klubech v průběhu devíti dnů. Eddy postupně navštívil kluby v Trmicích, poté v Jablonci nad Nisou, pak v Praze na Žižkově a na závěr klub v Ostravě. 

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

BC Vítkov – Sokol Žižkov mistrem družstev v 3B

15.7.2020

Tajenka, kdo se stane letošním mistrem České republiky v soutěži čtyřčlenných družstev v trojbandu na závodním stole, se bohužel díky koronaviru rozluštila po telefonu díky neúčasti družstva Prostějova v posledním utkání soutěže proti žižkovskému týmu. Avšak dle papírových předpokladů by se jednalo o téměř jasnou záležitost, protože domácímu týmu stačila výhra v jednom ze čtyř zápasů celého utkání. Na Žižkově tak ukončili dlouhé čekání na zisk mistrovského titulu v soutěži družstev. Po zisku tří po sobě jdoucích titulů mezi lety 1992 až 1994 v technických disciplínách na malém stole žižkovským dlouho titul proklouzával mezi prsty. Těsné prohry v klíčových utkáních a tedy mnoho druhých a třetích míst se povedlo zlomit až v této sezoně. Ale ani tentokrát se mistrovský titul nerodil lehce.

Španělská škola #2

Španělská škola #2

12.7.2020

Ani koronavirová krize nic nezměnila na rozhodnutí Adama Bači a Ondřeje Hoška absolvovat druhou část tréninkové lekce s věhlasným španělským trenérem José Maria Quetglasem. Díky koronaviru je nyní zavřeno tradiční místo výuky pro mladé Španěle z celé země v národním sportovním kampusu CAR – Centro de Technificatión Deportiva v Los Alcázares a tak pan Quetglas nabídl útočiště našim hráčům přímo v jeho domě na předměstí Murcie.

Konala se valná hromada ČMBS

Konala se valná hromada ČMBS

Valná hromada ČMBS se konala 21.6. na tradičním místě na Strahově. Podklady najdete zde a zápis zde. Z našich snookerových luhů a hájů vzešel podnět k efektivnější správě peněz a využití bankovních služeb pokud možno zadarmo. Posléze se kvůli nedosatku delegátů nekonala VH sekce snooker a náhradní VH byla oznámena na prosinec. Kromě delegátů 4 klubů (Arenia, BilliardCentrum, Snooker Třebíč a Delta) byl přítomen prezident sekce Tomáš Kejla a dva hosté - Zaid Al-Tamimi a Jindřich Prchal a proto jsme využili příležitosti a udělali si pracovní schůzku, kde se probírala témata níže.
Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

napsal: Tomáš Kejla

V Napajedlích se konalo první Mistrovství Moravy ve snookeru. Úvodní turnaj série Mistrovství ČMBS opanoval Jean Marie Hustin. Ve finále porazil Jiřího Stehlíka 4-2. Ze třetího místa se radoval Michal Číž.

O prvním červnovém víkendu se do Napajedel sjeli hráči ze všech koutů Moravy, aby se poprvé v historii utkali o titul Mistra Moravy ve snookeru. Mezi hlavní favority patřili Jean Marie Hustin a Jiří Stehlík, oba z pořádajícího klubu Royal Snooker Club, a Martin Cupal a Michal Brzica z klubu SC Studénka. Všichni čtyři jsou zároveň českými reprezentanty. 

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

napsal: Luděk Ondračka V Třebíči se opět konal jeden z nejnáročnějších turnajů v ČR. Dvacet hráčů se rozdělilo do pěti skupin. Ve třech zápasech se utkali o možnost postoupit do vyřazovací části A, poražení do pavouka B. Největším překvapením bylo vítězství Mirka Svobody nad Ondrou Kubálkem a tím i Mirkovo vítězství ve skupině. Zajímavé bylo, že velké problémy měl Mirek paradoxně s nejmladším účastníkem turnaje Vaškem Mandlem rovněž z Třebíče. Přečtěte si níže, co dál o turnaji píše organizátor Luděk Ondračka z DON Třebíč.
BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Starší
Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.   |   Více informací   |   
Více informací   |