Zapomněli jste heslo?

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

Mistrem Moravy ve snookeru je JM Hustin

napsal: Tomáš Kejla

V Napajedlích se konalo první Mistrovství Moravy ve snookeru. Úvodní turnaj série Mistrovství ČMBS opanoval Jean Marie Hustin. Ve finále porazil Jiřího Stehlíka 4-2. Ze třetího místa se radoval Michal Číž.

O prvním červnovém víkendu se do Napajedel sjeli hráči ze všech koutů Moravy, aby se poprvé v historii utkali o titul Mistra Moravy ve snookeru. Mezi hlavní favority patřili Jean Marie Hustin a Jiří Stehlík, oba z pořádajícího klubu Royal Snooker Club, a Martin Cupal a Michal Brzica z klubu SC Studénka. Všichni čtyři jsou zároveň českými reprezentanty. 

Na slavnostní zahájení turnaje přišla i paní starostka Napajedel, inženýrka Irena Brabcová. Ve své řeči ocenila práci Jean Marie Hustina na zbudování krásné snookerové herny a popřála všem spoustu úspěchů v turnaji.

Po sobotní skupinové fázi, ve které se žádné větší překvapení nekonalo, v turnaji zůstalo 16 hráčů včetně výše zmiňovaných favoritů.

První kolo vyřazovací části byla jiná písnička. Pro oba reprezentanty ze Studénky se stalo osudným.

Jako první se s turnajem rozloučil Michal Brzica, který bohužel narazil na budoucího finalistu Jiřího Stehlíka. Michalovi se sice podařilo zvítězit v úvodním framu a dostat se do vedení. Šance měl i v závěru druhého framu a kdyby se mu je povedlo proměnit, mohlo být všechno jinak. Jirka svou trpělivou hrou Michala udolal a srovnal na 1:1. Ve zbývajících framech pečlivou hrou nedovolil další pochyby o svém vítězství v zápase.

Martin Cupal se střetl s Petrem Žákem ze Snooker clubu Hvozdná. V hodně taktickém úvodním framu plným jistot a vynikajicích snookerů se rozhodovalo až na černé kouli. O bod jej získal Martin a stejně jako jeho týmový kolega, šel do vedení v zápase. Ve druhém framu byl úspěšnější Petr. Ve třetím framu se opět rozhodovalo na černé kouli, tentokrát se z vítězství radoval hráč z Hvozdné. I v pátém framu padlo rozhodnutí až na závěr, na poslední kouli. 39:37 zvítězil Petr Žák a překvapivě postoupil přes mnohem zkušenějšího Martina Cupala.

Ve druhém kole měl namále Michal Číž z Royal Snooker Clubu Napajedla. Přední klubový hráč nedokázal udržet koncentraci po celý zápas. Po jasném vítězství v prvních dvou framech polevil. Snaha dostávat se do náběhů za každou cenu neměla patřičný efekt. Radovan Michalova nesoustředění a přemíry snahy dokázal využít a dvěma framy v řadě srovnal na 2:2. Rozhodnutí přijít musí a taky přišlo. Jak jinak, než na černé kouli. 47:43 zvítězil favorizovaný Michal.

V prvním semifinále se střetl seniorský Mistr ČR Jean Marie Hustin s Michalem Čížem. Jean Marie až do semifinále neprohrál jediný frame. Šňůru se nepodařilo přetrhnout ani Michalovi. Hustin se do finále turnaje dostal bez jediného klopýtnutí.

Ve druhém semifinále se střetl Jirka Stehlík s Petrem Žákem. Stejně jako Jean Marie i Jirka zvítězil 3:0.

Nenašli byste jiné dva hráče, kteří spolu tak často hrají finále. Naposledy se utkali na seniorském turnaji Napajedla Open. Zde Hustin porazil Stehlíka 4:1. Jirka měl tak Jeanovi co oplácet. 

V prvním framu finále zvítězil Stehlík na černé kouli. Ve druhém framu, v taktické bitvě vítězí Hustin. Zvrátit na svou stranu se Jeanovi podařilo i třetí frame. Poprvé v zápase šel do vedení. Nevydrželo však dlouho a následující frame získal v tuhé bitvě bez jediného většího náběhu Jirka. Bohužel pro něj to byl poslední frame, který získal. Zbývající dva framy potřebné pro vítězství spadly do klína Hustinovi.

Jean Marie Hustin si po vítězství na Mistrovství Moravy vystaví na poličku slávy další cenou trofej.

Celý průběh turnaje sledovala Televize Slovácko. Reportáž

Mistrovství Česka nás čeká v září v Praze. Celorepublikové mistrovství se odehraje v prosinci, hostit jej bude opět Royal Snooker Club v Napajedlích.

Další Hlavní zprávy

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

I. ligu vyhrál tým Bar Bar Beroun A

Do letošní I. ligy týmů se přihlásilo 18 týmů, což je opět nárůst proti předchozím letům.

Organizátoři však měli na řešení problém, kdy by podle regulí mělo být v I. lize 16 týmů, v II. lize ostatní. Zde však vzniklo několik oříšků, zejména mít dva týmy v druhé lize by pozbývalo smysl, a kdo by měl vůbec v II. lize být? Neexistovalo žádné kritérium, jaké dva týmy zvolit a poslat je níže, tedy snad kromě datumu přihlášení.

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

Kladno potřetí v řadě mistrem družstev v 3B na malém stole

1.7.2020

Stejně jako v loňské sezoně se ve finále republikového šampionátu družstev utkaly družstva Kladna a Havířova. Zatímco loni po remíze 3:3 o vítězi rozhodl až generální průměr, tak letos se Kladno již potřetí v řadě radovalo z mistrovského titulu po výhře v poměru 4:2. Třetí místo obsadily družstva AKK Brna a BC Ostravy. 

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

V extralize týmů získává pohár MPC Pardubice A!

Minulý víkend proběhlo poslední kolo týmů, jak extraliga, tak I. liga.

V extralize se hrálo o umístění v první osmičce, která postupuje na mistrovství republiky a také o vítěze základní části, který získává pohár.

MPC Pardubice A i BC Řipská Praha A, tedy vedoucí týmy, které se praly o první místo, mohly získat za toto kolo z pěti zápasů celkem 15 bodů.

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

Červnový turnaj DON 20 vyhrál Bejček

napsal: Luděk Ondračka V Třebíči se opět konal jeden z nejnáročnějších turnajů v ČR. Dvacet hráčů se rozdělilo do pěti skupin. Ve třech zápasech se utkali o možnost postoupit do vyřazovací části A, poražení do pavouka B. Největším překvapením bylo vítězství Mirka Svobody nad Ondrou Kubálkem a tím i Mirkovo vítězství ve skupině. Zajímavé bylo, že velké problémy měl Mirek paradoxně s nejmladším účastníkem turnaje Vaškem Mandlem rovněž z Třebíče. Přečtěte si níže, co dál o turnaji píše organizátor Luděk Ondračka z DON Třebíč.
BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

BC Bohumín po šesti sezonách mistrem ČR TD družstev

14.6.2020

Dlouhých šest sezon čekal bohumínský A tým na triumf v soutěži tříčlenných družstev v technických disciplínách na malém stole. Poslední titul se datuje do sezony 2013/2014, kdy ve formátu celorepublikové soutěže Bohumín ani jednou v soutěži neprohrál. Pak přišla pětiletá nadvláda ostravské trojice Onderka-Hájek-Dvořáček. Ostrava se však letos do play-off z dlouhodobé soutěže nedostala. Bohumín dnes ve finále porazil další severomoravský tým z Havířova v poměru 11:7. Třetí místo obsadilo družstvo z Trmic. 

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Rozhovor s vítězem ČPTour 8 ball

Honzo blahopřeji k vítězství, vypadá to, že to šlo dobře, nedostal si se celý turnaj do vážnějších potíží.

Nejtěžší zápas odhaduji byl asi s Petrem Urbanem v semifinále?

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

V prvním turnaji po obnovení soutěží vítězí Jan Meisner!

Právě proběhlý víkend byl zasvěcen pokračování soutěží po nucené uzávěře kvůli Covid-19.

V sobotu byly na pořadu dny regionální kvalifikace, regionální soutěže, z nich podle alikvótních počtů postupovali účastníci do nedělního finále, kde již čekalo 16 nasazených.

Valná hromada ČMBS

Valná hromada ČMBS

Dne 21.6.2020 proběhne v sídle České unie sportu, konkrétně v aule sídla, Valná hromada Českomoravského billiardového svazu. Jde o zasedání nejvyššího orgánu svazu, kde také proběhnou Valné hromady jednotlivých sekcí. Valná hromada začne v 10 hodin. Podklady k Valné hromadě byly rozeslány zástupcům klubů a jsou vyvěšeny na hlavní stránce svazu ve složce "dokumenty"

VV ČMBS

Challenger Tour dohrána

Challenger Tour dohrána

Poslední díl série Challenger se odehrál 7.3.2020 v Třebíči. 16 hráčů se utkalo ve čtyřech skupinách. Prvních osm postoupilo do play of A a druhých osm hráčů hrálo play off B. A - Šubert, Žák, Kaláč, Blažek, Bejček, Husain, Záloha, Badura, tedy tři předešlí vítězové turnajů. Vzhledem k neúčasti Radka Mrázka bylo už před turnajem jasné, že celkovým vítězem soutěže se stal Lubomír Šubert. Bodově již byl nedostižný. Až do finále tentokrát postoupil Tomáš Blažek s Aamirem Husainem. Zvítězil Tomáš Blažek a v zápase o třetí místo porazil Badura Tomáš, Honzu žáka. Ve finále útěchy trurnaje poražených porazil Luděk Ondračka Jirku Zlámaného.
Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Rozhovor s vítězem desítky Markem Hajdovským

Ještě jednou blahopřeji k vítězství na posledním turnaje série ČPTour 2020 v disciplíně 10 ball.

Vítězství se nerodilo lehce v některých zápasech jsi výrazně prohrával, přesto jsi to dokázal otočit.

V šestnáctce jsi hrál s Calvinem Washburnem, v osmičce s Dávidem Erösem, oba zápasy jsi vyhrál, soupeři dali pouze jediný bod. Byly zápasy opravdu tak jednoznačné, jak by si je popsal?

Starší
Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.   |   Více informací   |   
Více informací   |