Zapomněli jste heslo?

Předseda ČUS - Miroslav Jansta

MŠMT letos nevyhlásí programy III a V

MŠMT pozastavilo vyhlášení klíčových programů. ČUS varuje před Kocourkovem!
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nevyhlásí v letošním roce neinvestiční programy pro činnost sportovních střešních organizací a svazů. Kvůli volbám a změně vedení MŠMT se programy připraví počátkem ledna. Podle České unie sportu to však významně zkomplikuje činnost sportovních svazů a organizací, na začátku roku se ocitnout bez peněz. „Nebudou vědět, co si mohou v roce 2018 naplánovat.
 
Z pohledu toho, že svazy mají nespočet dlouhodobých smluvních závazků, se jedná o dokonalý Kocourkov,“ prohlásil Miroslav Jansta, předseda České unie sportu.
V úterý 19. prosince zaslala Česká unie sportu dopis novému ministrovi Robertu Plagovi. Předseda Miroslav Jansta v něm upozorňoval, že pokud se Program III (na činnost střešních organizací) a Program V (na činnost
sportovních svazů) nevypíší do konce roku 2017, může v příštím roce nastat chaos. „Dvě hodiny po odeslání dopisu ministerstvo zveřejnilo informaci, že klíčové programy budou vypsány až po novém roce. Takový postup
jde proti legislativním standardům Evropské unie. Navíc tento krok naprosto nezohledňuje specifičnost sportu a přináší naopak nové překážky k jeho financování,“ dodává Miroslav Jansta.
Národní sportovní svazy kvůli tomuto rozhodnutí MŠMT nebudou znát podmínky, za kterých mohou čerpat státní prostředky. Nevědí, s jakým objemem mohou kalkulovat. Nemohou členské základně oznámit, jak se o
svůj sport v roce 2018 postarají, a to včetně soutěží. „Národní svazy obdrží peníze nejdříve v dubnu nebo v květnu. Tohle dostane do problémů zejména zimní sporty. Dovolím si odhadnout, že v půlce roku se bude
zase vymýšlet, jak uhradit a vyúčtovat výdaje ze začátku roku tak, aby vyhovovaly později vyhlášeným podmínkám,“ tvrdí Miroslav Jansta, předseda České unie sportu.
Do potíží se dostanou také střešní organizace - Česká unie sportu, Česká obec sokolská, Sdružení sportovních svazů ČR a další. „Sportovní veřejnost si může myslet, že za celou situaci mohou právě střešní organizace,
protože se státem nejednaly o nápravě této neudržitelné situace. Přitom opak je pravdou,“ dodává Miroslav Jansta s tím, že Česká unie sportu je na MŠMT v současné době vnímána díky svému nepřetržitému úsilí o
nápravu jako obtěžující element, který chce rozdělovat peníze. „To rozhodně nechceme. My vyznáváme vztah klub – stát a svaz – stát. Žádný mezičlánek. Jde nám ale o normální předvídatelné podmínky pro činnost
sportovního prostředí.“
Podle Miroslava Jansty se sportovní funkcionáři v současné době topí v administrativě, která je rok od roku jiná a složitější. „Z tohoto důvodu lze očekávat, že bude stále méně lidí, kteří budou ochotni za takových podmínek
pro sport pracovat a nést odpovědnost za správné užití státních prostředků. Proto chceme státní instituci znalou potřeb sportu a schopnou vytvořit legislativní rámec efektivního a účinného financování sportu v ČR ve
všech jeho podobách. Všechny letošní problémy ve sportu vznikly kvůli nedostatku kvalifikovaných státních úředníků, kteří by problematice rozuměli a měli přehled,“ konstatuje Jansta.

Další Hlavní zprávy

I. kolo Lioness ČMBS OPEN

I. kolo Lioness ČMBS OPEN

V neděli 25.2.2018 se konal v pražské herně Billiard Centra na Harfě historicky první turnaj nové série Lioness ČMBS Open hraný v 8-ball. Série se skládá ze tří dílčích turnajů, ze kterých ti nejlepší postupují na finální kemp se světoznámým trenérem Ralphem Eckertem. Turnaje se mohli zúčastnit výhradně žáci základních škol, v případě víceletých gymnázií hráči do 15 let věku. Nakonec se i díky nešťastným úrazům a nemocem, které si děti přivezly z jarních prázdnin turnaje zúčastnilo 21 dětí celkem ze 7 klubů napříč celou ČR.

Kalouda,Švancara,Nejedlo,Kostelecký, Burian

Olympijský festival v Brně 2018

Olympijské hry, které se konaly ve dnech 9.2 – 25. 2. 2018 v Pchjongčchangu v Jižní Koreji, jsou minulostí. Se slavnostním zakončením her, se také uzavřely brány Olympijských festivalů, které byly jejich součástí.

Po Olympijském parku Rio - Lipno v roce 2016, jsem náš sport prezentoval i v Brně. Pavilonem Z, na brněnském výstavišti, prošlo přes 150 tisíc lidí a to převážně rodin s dětmi. Ve všední dny v dopoledních hodinách potom hlavně školy a školky.

Olympijský park 2018

Olympijský festival 2018

Do moravské metropole zavítal projekt Olympijský festival poprvé. Brno, druhé největší město České republiky, a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem přeměnil pavilon brněnského výstaviště po dobu 17 dní na místo, kde se u příležitosti olympiády v Pchjongčchangu 2018 setkávají sportovní nadšenci, aby fandili českým sportovcům v dějišti her a sami si aktivně zasportovali.

Kejval byl zvolen stým členem MOV

Kejval byl zvolen stým členem MOV

Předseda českého olympijského výboru Jiří Kejval byl ve středu zvolen členem Mezinárodního olympijského výboru. Padesátiletý Kejval je sedmým českým či československým členem MOV. Plénum může mít maximálně sto patnáct členů, předseda ČOV je aktuálně stým členem.Radek Malina (Pchjongčchang), Sport.cz 

Calvin Washburn získal bronzovou medaili na ME!

Calvin Washburn získal bronzovou medaili na ME!

Naši tři junioři, kteří odcestovali na ME v Portugalsku, již mají za sebou dvě disciplíny a v třetí bojují.

Pořadí disciplín na ME je 14.1, 10 ball, 8 ball, 9 ball.

Výzva zástupců sportovních svazů vládě ČR

Výzva zástupců sportovních svazů vládě ČR

Vážení zástupci sportovních svazů,

Český olympijský výbor, Česká unie sportu, Česká obec sokolská a celkem 84 zástupců dalších sportovních svazů a spolků společně dopisem vyzvalo vládu ČR a premiéra České republiky Bohuslava Sobotku k urychlenému vyřešení kritických finančních potíží českého sportu. Společný dopis podepsali zástupci sportovního prostředí na dnešním (7.6.2017) mimořádném setkání v Aule Sokola v Tyršově domě v Praze.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě. Přikládáme také slíbené skeny dokumentů, které byly doručeny do sídla vlády ČR.

S pozdravem

Petr Graclík
Generální sekretář ČOV

František Nejedlo

Volby složky ČKSOI

Dne 24.5.2017 se v budově České národní banky konala volební Valná hromada složky Českého klubu sportovních svazů, organizací a institucí, pod Českým olympijským výborem. Složka volila svého zástupce do VV ČOV, kterým byl zvolen Viktor Novotný (Šachy) a dále zástupce do předsednictva složky, kterým byl zvolen zástupce našeho svazu v ČOV, pan František Nejedlo.

VV ČMBS gratuluje ke zvolení.

Aleš Šlambor - prezident ČMBS

Co všechno přinesl čas

Vážení sportovní přátelé,

standard propagační mašinérie a následného volebního show koncem funkčního období nabízí zejména prostor a jedinečnou příležitost k eskalaci superlativ, famóznímu hodnocení a zásadnímu bilancování. Především pak zde je výjimečná příležitost k vyzvednutí dosažených neskutečných úspěchů, nabízí se místo ke zviditelnění úmorné a nekonečné práce, je časem zdůraznění příkladné obětavosti, osobního nasazení a vynaloženého nadlidského úsilí ve prospěch nás všech. Tak toto je definice naší práce.

Radovan Hájek mistrem Evropy

Radovan Hájek mistrem Evropy

Fantastického úspěchu dosáhl Radovan Hájek na ME v Brandenburgu, když v trojbandu na malém stole získal titul Mistra Evropy.

Jedná se o historický zápis do dějin českého kulečníku. Radovan Hájek se totiž stal jako 1. český hráč individuálním seniorským mistrem Evropy. Radek ve finále porazil obhájce titulu Belgičana Kenny Miattona. Zápas ukončil sérií 11 karambolů !

VV ČMBS 

 

DBC Bochum

Skončilo ME v Praze

DBC Bochum slaví premiérové vítězství

18.4.2017

Pouze tři vítěze v osmi ročnících mělo Mistrovství Evropy klubových týmů v technických disciplínách. Dva holandské Cubri – 1 titul, Etikon – 5 titulů a český BC Vítkov – 2 tituly.  Až 9. ročník, který se odehrál v Divadelním sále žižkovské sokolovny, přinesl vítěze nového.


 

Starší